butterfly

A+ A A-

Úspora na vytápění

 

Výše dotací na tepelná čerpadla

Dotaci na pořízení tepelného čerpadla můžete dostat v rámci oblasti podpory s označením Efektivní využití zdrojů energie. Ta zahrnuje všechny možnosti získání dotací na modernizaci otopného systému – na výměnu zdroje tepla. Podobně jako u kotlů je možné dotaci získat, pokud současně dům zateplujete (v takovém případě získáte dotaci na kotle o něco vyšší), případně i bez současně realizovaného zateplení.

Výše dotace na tepelné čerpadlo při současném zateplení

Typ zařízení

Maximální výše dotace v Kč

Maximální míra podpory

Tepelné čerpadlo voda-voda

100 000

75%

Tepelné čerpadlo země-voda

100 000

75%

Tepelné čerpadlo vzduch-voda

75 000

75%

Míra podpory je uvedena v % způsobilých výdajů.

Výše dotace na tepelné čerpadlo bez současného zateplení domu:

Typ zařízení

Maximální výše dotace v Kč

Maximální míra podpory

Tepelné čerpadlo voda

80 000

55%

Tepelné čerpadlo země-voda

80 000

55%

Tepelné čerpadlo vzduch-voda

60 000

55%

Míra podpory je uvedena v % způsobilých výdajů.

V případě tepelných čerpadel je požadován určitý minimální topný faktor (4,3 pro tepelná čerpadla země-voda, 3,1 pro tepelná čerpadla vzduch-voda).

Více...

ÚSPORA – BEZPEČNOST – KOMFORT - INTELIGENCE

Naše společnost THOR ENERGY je partnerem obchodní značky HAIDY, která zákazníkům nejen umožňuje komfortně ovládat celý dům, ale taky dokáže šetřit vaše náklady na energie.

Snižte náklady na vytápění a elektrickou energii. Systém HAIDY vám poskytne vždy aktuální přehled o spotřebě Vašeho domu. A navíc ohlídá, aby se v domě neplýtvalo. S HAIDY bude využití všech spotřebičů maximálně efektivní.

Galerie obrázků

View the embedded image gallery online at:
http://thorenergy.cz/cz/uspora-na-vytapeni#sigProGalleria7d0b685cd4
Více...

Možnosti využití

Přeměna solárního záření na teplo (fototermální přeměna) může být pasivní (pomocí pasivních solárních prvků budov - prosklené fasády, zimní zahrady) nebo aktivní (pomocí přídavných technických zařízení - sluneční sběrače - kolektory).

Aktivní systémy

Aktivní systémy je téměř vždy možné dodatečně instalovat na stávající budovu. Využívají se zejména k celoroční přípravě teplé užitkové vody (TUV), ohřevu bazénové vody a k přitápění budov pomocí teplovodního či teplovzdušného vytápění.

Sluneční energii je možné i dlouhodobě akumulovat v zásobnících (vodních, štěrkových aj.). Čím je delší doba akumulace, tím je systém dražší a méně ekonomický. Proto se nejčastěji používá krátkodobá akumulace (několikadenní) spolu s pružnými otopnými systémy, které sníží výkon okamžitě, jsou-li v místnosti solární zisky prosklením.

Přírodní podmínky

Sluneční záření dopadající na zemský povrch se skládá z přímého a z rozptýleného záření. Přímé je záření od slunečního disku, které tvoří svazek prakticky rovnoběžných paprsků. Rozptýlené (difuzní) sluneční záření vzniká rozptylem přímých slunečních paprsků na molekulách vzduchu, vodních kapkách a ledových krystalcích a na různých aerosolových částečkách. Rozptýlené záření se jeví jako světlo oblohy; kdyby nebylo, jevila by se obloha i během dne černá s ostře zářícím slunečním kotoučem.

Technické podmínky

V ČR dopadá na povrch za rok průměrně 1 081 kWh/m2 energie.

Účinnost kolektorů závisí zejména na rozdílu teplot absorbéru (resp. teplonosné kapaliny) a okolního vzduchu. Čím vyšší teplotu požadujeme (např. 55 °C pro přípravu TUV), tím horší bude účinnost. U vakuových kolektorů, kde je absorbér účinně izolován vakuem, se účinnost mění jen málo, takže uspokojivě pracují i v mrazivých dnech. Naopak u jednoduchých plochých kolektorů účinnost klesá s rozdílem teplot velmi prudce, takže je téměř nemožné ohřívat v nich vodu v zimě na více než 80 °C

 

Řešení pro firmy | Řešení pro domácntosti| Řešení pro obce

Galerie obrázků

View the embedded image gallery online at:
http://thorenergy.cz/cz/uspora-na-vytapeni#sigProGalleria495e4e4c0b
Více...

MIKROKOGENERAČNÍ JEDNOTKY

Mikrokogenerační jednotky (micro CHP) znamenají krok k energetické nezávislosti a k výrobě energie v místě spotřeby. Oproti jednoúčelovým zařízením na výrobu elektřiny nebo na vytápění, produkují tyto jednotky obojí současně. Na rozdíl od běžně používaných plynových kotlů tak přinášejí značnou přidanou hodnotu v podobě vyrobené elektrické energie.

Galerie obrázků

View the embedded image gallery online at:
http://thorenergy.cz/cz/uspora-na-vytapeni#sigProGalleriaa7c45996ca
Více...


KONTAKTY

THOR ENERGY spol. s r.o. Kubelíkova 1224/42 130 00 Praha 3 - Žižkov

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Infolinka: +420 240 240 100

Skype: thorenergy

(c) 2011 Copyright by ThorEnergy

Login

Register

User Registration
or Zrušit