butterfly

A+ A A-

Inteligentní dům

Inteligentní dům

ÚSPORA – BEZPEČNOST – KOMFORT - INTELIGENCE

Naše společnost THOR ENERGY je partnerem obchodní značky HAIDY, která zákazníkům nejen umožňuje komfortně ovládat celý dům, ale taky dokáže šetřit vaše náklady na energie.

Snižte náklady na vytápění a elektrickou energii. Systém HAIDY vám poskytne vždy aktuální přehled o spotřebě Vašeho domu. A navíc ohlídá, aby se v domě neplýtvalo. S HAIDY bude využití všech spotřebičů maximálně efektivní.

Topení

Standardní součástí vytápění v inteligentním domě je nastavení teploty pro jednotlivé místnosti odděleně. HAIDY k tomu přidává rozměr času. Každý den v týdnu můžete nadefinovat tak, abyste zbytečně netopili v místnostech, které nevyužíváte. Anebo si před odjezdem na dovolenou nastavíte profil, který vyhovuje místnímu klimatu a předpovědi počasí. Kdyby se však náhodou meteorologové mýlili, senzory HAIDY pohlídají, abyste netopili současně se sluníčkem, nebo nevětrali při prudkém ochlazení.

Ventilace

HAIDY umí sledovat a řídit nejen teplotu, ale i ostatní vlastnosti vzduchu ve vašem obydlí. K dosažení prostředí optimálního nejen pro lidi, ale například i pro elektrické spotřebiče v jednotlivý místnostech, kde lze využít přednosti programovatelných akcí pro aktivaci ventilace.

Klimatizace

Podobně jako u topení, ba dokonce v součinnosti s ním, pracuje i klimatizace HAIDY s provozními režimy, které jí zadáte pro konkrétní den, hodinu, nebo delší časové období. Kontrolní panel je klíčem k nastavení křivky klimatizace tak, abyste v průběhu dne nemuseli zařízení obsluhovat a dodatečně jej přizpůsobovat aktuálním podmínkám.

Měření spotřeby

Představte si, kolik práce a počítání by vám ušetřilo, kdybyste měli všechny údaje o spotřebě vody, plynu nebo elektrického proudu zaznamenané na jednom místě, přehledně za určité období.

Meteostanice

Vliv na pohodlí uvnitř domu či bytu mají i vnější klimatické podmínky. Mnoho podsystémů inteligentního domu HAIDY získává z meteostanice informace o tlaku, teplotě, směru, síle a rychlosti větru, vlhkosti, srážkách a dalších užitečných veličinách.

Měření veličin

HAIDY snímá „mikroklima“ vaší domácnosti pomocí jednotek nazvaných „Senzor modul“, jež shromažují údaje ze svých senzorů. Tyto jednotky jsou rozmístěné v klíčových částech domu. Na jejich základě potom HAIDY realizuje přednastavené akce.

Výhřev chodníků

Chodníky kolem domu můžete díky HAIDY udržovat i v zimě suché a bezpečné. Jednoduchým pokynem na ovládacím panelu, nebo automaticky díky údajům z meteostanice nebo venkovních senzorů.

Každý dům je jiný, proto je těžké vyjádřit přesnou úsporu, ale tady je ukázková kalkulace, jak vám HAIDY může ušetřit náklady za energie.

Cena systému HAIDY 3 – 6 % z ceny domu
Cena elektroinstalace Nárůst 15 - 20% oproti klasickým rozvodům
Návratnost investice 8 – 10 let
Úspory Až 30 % nákladů na energie ročně
Příklad úspor – 4 členná domácnost Úspora až 16.800 Kč ročně (data z ČSÚ)

 

 

 

 

 

Vysokopříkonové spotřebiče se aktivují pouze, když je aktivní nízký tarif. HAIDY dokáže monitorovat sepnutí tarifu HDO a aktivovat vybrané spotřebiče jenom při aktivním nízkém tarifu. Toto dokáže ušetřit až 50% nákladů na elektrickou energii, podle tarifu.

Teploty si nastavujete pro každou místnost a ne pro celý dům. V každé místnosti je několik teploměrů, které monitorují teploty v místnosti. Pro každou místnost je možné nastavit individuální teplotu. Takže pokud máte pokoje, kde není třeba topit, tak Vám HAIDY umožní tyto pokoje jenom temperovat. Zároveň HAIDY dokáže deaktivovat topení a klimatizaci v případě, že dojde k otevření okna v místnosti.

Pokud máte v domě instalovanou centrální ventilaci, tak HAIDY umožňuje redistribuci tepla mezi jednotlivými místnostmi. To znamená, že pokud máte v nějaké místnosti teplotu vyšší než nadstavenou a v jiné místnosti nižší tak HAIDY dokáže tuto teplotu použít k vytopení druhé místnosti. HAIDY dokáže distribuovat teplo generované krbem mezi jednotlivé místnosti.

Při odchodu z domu je možné aktivovat takzvaný úsporný režim. Topení se sníží na nižší teplotu, deaktivují se zásuvky a světla. Systém zatáhne rolety, aby se snížili tepelné ztráty domu. Po návratu domů se hodnoty vrátí na standardní nadstavení.

Možnost propojení zabezpečovacího systému a světel umožňuje automaticky vypínat světla pokud v definovaném prostore není zachycený žádný pohyb.

HAIDY dokáže monitorovat okamžitou spotřebu energii ve vašem domě. Takže máte vždy jasno, kolik energií spotřebováváte.

 

Řešení pro firmy | Řešení pro domácntostiKONTAKTY

THOR ENERGY spol. s r.o. Kubelíkova 1224/42 130 00 Praha 3 - Žižkov

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Infolinka: +420 240 240 100

Skype: thorenergy

(c) 2011 Copyright by ThorEnergy

Login

Register

User Registration
or Zrušit